Zabawa w 'kotka i myszkę’ inaczej ;)

Wszyscy znamy standardową wersję tej zabawy 🙂

Dzieci ustawiają się w kółeczku, śpiewają piosenkę a biegająca wkoło, wybrana lub wylosowana przez dzieci 'myszka’ ucieka przed goniącym ją 'kotkiem’.

Dzisiaj proponujemy inną grę o tej samej nazwie – również pobawimy się grupowo, tym razem będziemy potrzebować dwóch piłeczek – większej i mniejszej. Dzieci siadają w kółeczku po turecku. Mniejsza piłeczka to myszka, większa jest kotkiem. Dwójka dzieci siedzących obok siebie trzyma w ręku piłeczki – 'myszka’ zaczyna uciekać: wtedy mniejsza piłeczka wędruje z rączek do rączek 'uciekając’ przed naszym 'kotkiem’ – czyli większą piłeczką, która podobnie wyrusza w drogę  w chwilę po pierwszej piłeczce. W zabawie chodzi o to, żeby jedna piłeczka dogoniła drugą – dzieci muszą więc jak najszybciej podawać sobie piłki. Przy takiej zabawie jest mnóstwo śmiechu i frajdy – gwarantujemy! 🙂

W Baby English Center mamy mnóstwo pomysłów na kreatywne zabawy! Baby Time to świetny pomysł na naukę angielskiego już od kilku miesięcy życia! Więcej informacji znajdziecie tutaj:

http://babyenglishcenter.pl/oferta-nauki-jezyka-angielskiego-w-lodzi/angielskie-przedszkole-w-lodzi/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *