Proste sposoby na naukę języka i utrwalenie tego, co dziecko dowiaduje się na zajęciach!

Witajcie rodzice! 

Dziś porozmawiamy sobie o nauce języka obcego dla dzieci, a także popularności dwujęzyczności. Jeśli marzysz o tym, by Twoje dziecko biegle mówiło nie tylko po polsku, ale też w języku obcym – ważne jest, by zaskarbić w dziecku miłość do nauki. Jest kilka metod, które pozwolą twojemu maleństwu zapewnić sobie lepszy start w przyszłość, a także łatwiej przyswajać nie tylko język angielski, ale też np. hiszpański czy dowolny inny. 

Rodzice wielojęzyczni mają tę przewagę, że mogą sami uczyć swoje dziecko drugiego języka od urodzenia. Istnieje wiele strategii językowych, których należy przestrzegać, aby wychowywać dzieci dwujęzyczne. Jednak Ci rodzice, którzy nie są dwujęzyczni, mogą odczuwać nie lada wyzwanie. Wtedy z pomocą wkraczamy my i nasze porady, dotyczące tego, ją sprawić, by nauka była znacznie przyjemniejsza!

  1. Wprowadź naukę drugiego języka wcześnie

Pierwszym krokiem do nauczenia dziecka języka obcego jest jak najszybsze rozpoczęcie nauki. Zacznij już teraz, bez względu na wiek dziecka. Nawet niemowlęta mogą uczyć się języka obcego, jeśli są “szkolone” od urodzenia. Dzieci chłoną niczym gąbki, więc im wcześniej rozpoczną edukację, tym lepiej dla nich.

Wiemy, że nauczanie najmłodszych naprawdę ma sens. Dlatego w Baby English Center stawiamy na zajęcia z języka angielskiego dla dzieci metodą Baby Time. To opcja, która przeznaczona jest dla maluchów wieku od 2 do 3 lat. Dzięki niej dzieci już na początku swojego życia uczą się języka, jednocześnie rozwijając pasję poznawczą, czy fascynację. To później zaprocentuje! 

Wczesne wprowadzenie nowego języka da Twojemu dziecku największą szansę na opanowanie języka obcego, gdy dorośnie.

  1. Postaw na naukę poprzez zabawę

Nawet jeśli nie znasz języka obcego, którego uczysz, możesz zacząć od wspólnej nauki podstaw. Samo usłyszenie języka docelowego może pomóc dzieciom zrozumieć różne tony. Uczcie się razem kolorów i kształtów, nauczcie się razem liczyć i śpiewajcie piosenki. Grajcie razem w gry . Oznacz rzeczy w domu i przećwicz ich identyfikację.

Nic tak się nie sprawdza, jak nauka poprzez zabawę! To właśnie sprawia, że nauka staje się maksymalnie przyjemna. Dzieci uczą się lepiej, gdy dobrze się bawią. Niezależnie od tego, czy grasz w gry, czy rysujesz, wykorzystaj czas wspólnej zabawy, aby wprowadzić nowe słownictwo i zwroty. Jednym z najskuteczniejszych sposobów nauczenia dziecka języka obcego jest słuchanie muzyki, więc niech piosenki będą stale odtwarzane w tle, a po chwili Twoje dziecko będzie podskakiwać i śpiewać słowa.

Właśnie taką metodę stosujemy podczas nauki Genki English. To w pełni skuteczny, a zarazem wyjątkowy sposób uczenia się, który praktykujemy w Baby English Center od lat! Wszystko po to, by w pełni zaangażować dzieci. 

  1. Szukaj wsparcia na zewnątrz

Wsparcie z zewnątrz może być bardzo pomocne, gdy sam nie mówisz w drugim języku. Znajdź zajęcia z języka obcego w Twojej okolicy lub zajęcia z języka obcego. Lekcje od native speakera w języku docelowym będą bardzo pomocne, nawet jeśli możesz zarządzać tylko kilka razy w tygodniu. Nauka drugiego języka może działać tylko przy wystarczającej ekspozycji i zasobach. Dlatego też doskonałym wyborem są regularnie prowadzone zajęcia językowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *