Zabawy w sam raz na nadchodzące wakacje. Jak zaktywizować dzieci latem?

Lato to trudny czas dla rodziców. Podczas, gdy dorośli muszą dalej pracować czy zajmować się domem, nasi podopieczni mają wolne od szkoły czy przedszkola. Jak wtedy zająć ich czas i uwagę? Jak zadbać o rozrywkę? Pomysłów mamy kilka, więc podzielimy się z wami, żeby łatwiej było przetrwać ten okres. 

Rozrywki w sam raz na wakacje – może coś wodnego?

Doskonałym zajęciem dla dzieci są wszelkie rozrywki wodne – można z nich skorzystać zarówno latem, i to na balkonie, jak i w ogrodzie. Nic nie jest lepsze niż spontaniczna aktywność malucha, zwłaszcza gdy ta aktywność staje się jedną z najlepszych w historii… Doskonałą zabawą na upalne dni jest sensoryczny pojemnik na lód. Na czym to polega? Wszystko, czego potrzebujesz to pudełko lub dziecięca wanienka, durszlaki, barwnik spożywczy, wiaderka lub łyżki cedzakowe i naprawdę sporo lodu. Do pojemnika wlej nieco wody i dodaj odrobinę barwnika spożywczego. W ten sposób dziecko odróżni lód od wody.

Za pomocą dostępnych naczyń niech oddziela lód od mokrego płynu – i tyle. Cała sensoryczna zabawa gotowa, a dziecko pochłonięte będę rozrywką na długie godziny. Dlaczego to dobra zabawa? Bo uczy m.in.:

  • Umiejętności nalewania i przelewania, 
  • Umiejętności naukowych, czyli zrozumienia lodu i związku z wodą,
  • Zdolności sensoryczne – dla dziecka jest to dla niego doświadczenie dotykowe. 

Pojemnik na lód to niesamowita aktywność i świetna zabawa dla dziecka. Jest po prostu tak szybki w wykonaniu, łatwy, a człowiek utrzymuje koncentrację dziecka na długi czas.Ta aktywność to o wiele więcej niż tylko dziecko bawiące się lodem.

Malowanie pistoletem na wodę

Malowanie pistoletem wodnym to taka zabawna aktywność artystyczna na świeżym powietrzu dla dzieci. Rozpylając farbę na duże płótno za pomocą pistoletu na wodę wypełnionego farbą, możesz stworzyć grafikę godną powieszenia na ścianie, a także dobrze się przy tym bawić. Malowanie pistoletem na wodę to zabawny pomysł na letnią sztukę, który działa na umiejętności motoryczne dla przedszkolaków, a także jest super zabawną techniką malowania dla dzieci w każdym wieku!

Do malowania pistoletem wodnym można użyć rozwodnionej akwareli w płynie lub rozwodnionej farby zmywalnej. Wszystko, czego potrzebujesz to:

  • Farby plakatowe 
  • Woda 
  • Pistolety na wodę (po jednym na każdy kolor) 
  • Duże płótno

Zabawa jest prosta i przednia, dzieci mogą bawić się w pojedynkę lub w grupie. Po prostu, czego chcieć więcej?

Rozrywka na cały dzień, czyli półkolonie letnie

Jeśli jeszcze nie zapisaliście swoich dzieci na półkolonie letnie w Łodzi z Baby English Center – to ostatni dzwonek. Miejsc już prawie nie ma, zostały jedynie pojedyncze tygodnie. To, co ważne – nasze zajęcia są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku i aktywizują je przez cały dzień. Jako rodzic masz więc pewność, że dziecko jest zaopiekowane, bezpieczne i przy tym uczy się angielskiego! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *