Zajęcia dodatkowe dla dziecka – jak je wybrać?

Wielu rodziców chce, aby nauka ich dzieci nie kończyła się tylko na zajęciach w szkole. Wybierają zajęcia dodatkowe dla najmłodszych, często kierując się m.in. opinią znajomych, własnymi przekonaniami, a także predyspozycjami dziecka. Języki obce jak hiszpański i angielski, edukacja plastyczna, robotyka lub warsztaty sensoryczno-ruchowe – opcji wyboru jest naprawdę wiele! Na co powinni zdecydować się rodzice, którzy chcą, by ich dzieci uczęszczały na zajęcia dodatkowe? Czym się kierować przy wyborze? 

Zajęcia zgodne z zainteresowaniem dziecka

Wybierając zajęcia pozalekcyjne dla dzieci warto kierować się jedną zasadą – wybrać dokładnie to, na co dziecko ma ochotę. Oczywiście można kierować się przyszłością malucha, ale dziecko, które nie lubi tańca, nie powinno być zapisywane na balet. Nie należy też kierować się jedynie własnymi pragnieniami lub niespełnionymi marzeniami.

Warto pomyśleć, co lubi robić dziecko i zapisać je na zajęcia dodatkowe dopiero wtedy, gdy przejawia czymś zainteresowania. W Baby English Center, miejscem, w którym najmłodsi mogą kreatywnie spędzać czas, jednocześnie rozwijając swoje pasje jest Akademia. Zajęcia są wyjątkowe, inspirujące i prowadzone przez fachowców, którzy kochają swoją pracę. W ofercie zajęć dodatkowych dla dzieci w Baby English Center znajdują się m.in.:

  • Warsztaty kulinarne dla dzieci,
  • Robotyka dla dzieci,
  • Warsztaty sensoryczno-ruchowe,
  • Warsztaty plastyczne dla dzieci (w tym także po angielsku),
  • Eksperymenty fizyczno-chemiczne,
  • Zajęcia dodatkowe, pozwalające poznawać nowe rzeczy, jak suchy lód i ciekły azot, oraz tworzyć przedmioty i zabawki, jak: bomby kąpielowe, produkty mydlarskie, slime i glutki.

W naszej szkole językowej dla dzieci w Łodzi odbywają się także ciekawe wykłady i spotkania, które mają uczyć dzieci, np. pozytywnej dyscypliny czy kwestii spożywania cukru w codziennej diecie.

Ruch to zdrowie – zwłaszcza w przypadku maluchów!

Jeśli dziecko kocha ruch – warto umożliwić mu uczęszczanie na zajęcia sportowe. Być może, dzięki temu zainteresuje się niektórymi dyscyplinami, jak piłka nożna, judo czy siatkówka. Niezwykle przydatny jest także basen – zajęcia na pływalni mogą być dodatkową formą gimnastyki, a jednocześnie wpływać na postawę i zdrowie malucha.

Dla każdego dziecka zabawy na świeżym powietrzu są czystą frajdą! Dlatego w Baby English Center stawiamy także na rozrywkę w postaci półkolonii letnich i zimowych dla dzieci w Łodzi. W tym okresie zapewniamy maluchom całą masę wrażeń i atrakcji, bezpośrednio pod wykwalifikowaną opieką. 

Rozwój dziecka i inwestycja w przyszłość – zajęcia z języków obcych

Zajęcia dodatkowe, które będą zarówno uczyć, jak i zapewniać frajdę to wszelkiego rodzaju zajęcia językowe w Baby English Center. To również rozrywka, która zaprocentuje w przyszłości. Umiejętność posługiwania się językiem obcym jest przydatna w dorosłym życiu. W naszej szkole języka obcego dla dzieci w Łodzi działamy wyłącznie w oparciu o sprawdzone, certyfikowane metody. Dobieramy najlepsze materiały, a przy tym jesteśmy jedną z najstarszych i największych szkół języka angielskiego dla dzieci w Łodzi. 

Co wyróżnia ofertę języka angielskiego dla dzieci w Baby English Center? Możliwość wyboru wielu różnych zajęć! Działamy już z maluszkami w wieku od 2 do 3 lat. To kurs dla najmłodszych, oparty na zabawie z rodzicami oraz sensoryce. Starszym dzieciom dedykowany jest kurs Genki English, czyli certyfikowana metoda nauczania, która jest rekomendowana przez University of Oxford. Prowadzimy również zajęcia National Geographic Learning, kursy przygotowujące do egzaminu 8-klasisty i zajęcia indywidualne.

Język angielski to jeszcze nic – w ofercie naszej szkoły językowej dla dzieci w Łodzi dostępne są także zajęcia w języku hiszpańskim. Prowadzimy kursy wakacyjne, zajęcia indywidualne oraz Genki Espanol i Colorin Colorado.

Zasada dla rodziców – nic na siłę! 

Rodzicu, pamiętaj jedną rzecz! Nie prowadź swojego dziecka na zajęcia dodatkowe na siłę. Jeśli nie będzie przejawiało zainteresowania nauką po szkole czy przedszkolu, zmuszanie go będzie najgorszą opcją. Przyniesie to więcej szkody niż pożytku. Zmuszanie do uczęszczania na zajęcia może wpłynąć negatywnie również na relacje na linii rodzic-dziecko i dziecko z rówieśnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *