Jak urządzić idealne przyjęcie urodzinowe dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Witajcie kochani rodzice! 

Wiemy, że dla wielu dzieci urodziny to ulubione święto. A czemu nie — to dzień całkowicie im poświęcony, z ciastem, balonami, śpiewem i prezentami. Sama radość, prawda? Chociaż wielu rodziców uważa, że pomysł zaplanowania przyjęcia urodzinowego jest skomplikowany, nie ma lepszego momentu niż celebrowanie wieku przedszkolnego dzieci. To właściwie idealny czas na zorganizowanie wymarzonego przyjęcia urodzinowego dla dzieci. Oto jak zachować zdrowy rozsądek, jednocześnie zapewniając wszystkim dobrą zabawę.

Jak stworzyć przyjęcie urodzinowe jak z bajki?

W Baby English Center ostatnio wprowadziliśmy nową ofertę, w której znajduje się m.in. organizacja wymarzonych urodzin. To szansa, by nieco odciążyć Was, rodziców, a jednocześnie zapewnić dzieciom idealne przyjęcie dla najmłodszych. W jaki sposób możemy przygotować zabawę dla dzieci? Jak dobrze wiecie – tak, jak robimy to najlepiej! Czyli dbając o każdy szczegół oraz o ich potrzeby. Oto, o czym trzeba pamiętać, organizując przyjęcie urodzinowe.

children birthday

Dostosowanie szczegółów do wieku uczestników przyjęcia

Wiek dziecka jest również dobrym wskaźnikiem tego, ile dzieci można zaprosić, ogólna zasada to jedno dziecko na rok plus 2. Więc jeśli Twoje dziecko kończy cztery lata, postaraj się, aby lista gości obejmowała sześcioro dzieci. 

Wiek odgrywa również ważną rolę w ustalaniu tematu i decydowaniu, gdzie zorganizować przyjęcie. Młodsze dzieci mogą czuć się komfortowo w domu, ale poczuj, jak twoje dziecko chce się dobrze zapoznać z sytuacją.

Upewnij się, że wszystko podczas przyjęcia, od zajęć po przysmaki i upominki dla gości, jest odpowiednie do wieku większości maluchów. Jeśli istnieje szeroki zakres wiekowy, jako przewodnika należy posłużyć się wiekiem dziecka, które urodziło się w dniu urodzin.

Zaplanuj zabawy dla dzieci

Spontaniczność jest fajna, ale… w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym odpowiednie zaplanowanie zabaw może być dużo lepszym rozwiązaniem. W naszej szkole językowej wiemy, że zajęcie się dziećmi, zaangażowanie ich zajmuje czasem sporo czasu. Dlatego warto jest zadbać o krótkie, ale angażujące rozrywki.

Pamiętaj, że prostota jest najlepsza, gdy masz do czynienia z małymi dziećmi, które mają krótki czas koncentracji, więc staraj się unikać czynności, w których dzieci muszą czekać na swoją kolej, zwłaszcza jeśli na imprezie jest dużo innych dzieci. Pomyśl o bąbelkach, kolorowankach i książkach, tańcu, a nawet stanowisku rzemieślniczym, w komplecie z gliną, papierem, klejem i innymi przedmiotami, z których dzieci mogą tworzyć. Postaraj się mieć co najmniej jednego dorosłego pomocnika do każdej czynności.

Określ czas rozpoczęcia i zakończenia przyjęcia urodzinowego

Niezależnie od tego, czy przyjęcie urodzinowe jest organizowane np. w naszej szkole językowej Baby English Center w Łodzi, czy w domu, ważne jest, aby mieć dobrze zaplanowany czas rozpoczęcia i zakończenia wydarzenia. Nie zostawiaj imprezy otwartej, ponieważ może to zmylić gości i uniemożliwić im planowanie przez resztę dnia. Imprezy dla dzieci poniżej 5 roku życia powinny być ustawione na około 90 minut lub 2 godziny.

Jeszcze jedna istotna kwestia! Należy odpowiednio zaplanować zaproszenia 🙂 Zaproszenie powinno zawierać wszystkie podstawowe informacje – adres, data, godzina i gościem honorowym, ale istnieją inne ważne bryłki, które rodzice mogą zastanawiać. Wskaż, czy dziecko powinno zostać podwiezione, czy wolisz, aby osoba dorosła została na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *