Dlaczego warto uczyć dziecko języków obcych? Co warto wiedzieć?

Witajcie rodzice! 

Porozmawiajmy dziś o tym, dlaczego to ważne, by dziecko znało różne języki obce. Powodów jest naprawdę wiele, i mówimy to nie tylko z perspektywy szkoły językowej dla dzieci 🙂 

Nauka języków obcych – dlaczego dzieci powinny uczyć się już od najmłodszych lat?

Ważne jest, aby nie narzucać dziecku nauki angielskiego, ale zainspirować je do nauki poprzez zabawę i ciekawostki. Powtarzanie i regularność jest kluczem do skutecznej nauki języka angielskiego.

Dziecko powinno uczyć się języka angielskiego od najmłodszych lat, ponieważ łatwiej jest mu przyswoić nowy język w młodym wieku. Oto cztery powody, dla których zapisanie dziecka na zajęcia z języka hiszpańskiego lub angielskiego ma sens:

  1. Język angielski jest powszechnie używany w biznesie i technologii, co daje dzieciom przewagę w przyszłych karierach.
  2. Uczenie się języka obcego w młodym wieku rozwija mózg dziecka, co wpływa na poprawę umiejętności poznawczych i lepsze wyniki w nauce.
  3. Poznanie innego języka i kultury pozwala dziecku na rozwijanie empatii i zrozumienia dla innych ludzi.
  4. Uczenie się języka obcego w młodym wieku pomaga w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, co jest kluczowe w życiu codziennym i zawodowym.

Metody, które pozwalają dzieciom przyswajać języki obce

Nauczenie dziecka angielskiego może być zabawne i stymulujące zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Oto kilka sprawdzonych metod na naukę!

  1. Piosenki i zabawy – Dzieci uwielbiają śpiewać i tańczyć, a zatem warto wykorzystać tę pasję, by nauczyć je angielskich piosenek i zabaw. Można znaleźć wiele popularnych angielskich piosenek dla dzieci na YouTube, które są łatwe do nauczenia i zabawne do śpiewania. 
  2. Czytanie książek po angielsku – Czytanie książek po angielsku to świetny sposób na naukę języka. Można zacząć od prostych książek dla dzieci, a następnie stopniowo przechodzić do bardziej zaawansowanych pozycji. Czytanie książek w języku angielskim pomaga dziecku poszerzyć słownictwo i zrozumieć gramatykę.
  3. Filmy i programy telewizyjne – Wiele filmów i programów telewizyjnych jest dostępnych po angielsku, a zatem warto wykorzystać ten fakt, aby nauczyć dziecko języka angielskiego. Dzieci lubią oglądać animacje i filmy, a wiele z nich ma wersje z angielskim dubbingiem lub napisami.
  4. Gry językowe – Gry językowe to świetny sposób na naukę angielskiego. Można znaleźć wiele gier w języku angielskim dla dzieci, które pomagają rozwijać słownictwo, gramatykę i umiejętności komunikacyjne.
  5. Konwersacje z native speakerem – Konwersacje z native speakerem to idealny sposób na rozwijanie umiejętności językowych dziecka. Można znaleźć nauczycieli języka angielskiego, którzy oferują lekcje w szkołach językowych, właśnie takich jak nasza Baby English Center, lub znaleźć społeczność ludzi, którzy chcą ćwiczyć angielski i porozmawiać z nimi. Warto wybrać miejsce, w którym dzieci uczą się z miłością, chętnie uczęszczają na zajęcia, a nie traktują ich tylko jako kolejnego niemal szkolnego obowiązku.
  6. Codzienne sytuacje – Dziecko może nauczyć się języka angielskiego poprzez codzienne sytuacje, takie jak robienie zakupów, gotowanie, czy gra w gry planszowe z angielskimi instrukcjami. W ten sposób dziecko nauczy się używania języka angielskiego w praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *