Pomysły na edukacyjne zabawy – co warto robić przed świętami wielkanocnymi?

Witajcie rodzice! 

Wielkanoc zbliża się już naprawdę wielkimi krokami, prawda? To czas, gdy wielu rodziców zastanawia się, jak zaangażować dzieci we wspólne spędzanie czasu. Jednocześnie często podkreślacie w rozmowach z nami, że chcecie, aby dzieci mogły odpocząć, dobrze się bawić, ale też nieco nauczyć! Czyli dokładnie tak jak podczas zajęć w naszym Baby English Center! 🙂 

Dlatego też przygotowaliśmy dla was kilka pomysłów, by doskonale spędzić czas z waszymi dziećmi i to w sposób kreatywny oraz bardzo dla nich rozwojowy! Przy okazji jako rodzic pamiętaj, że najważniejsze w świętach wielkanocnych jest spędzenie czasu w gronie rodziny i bliskich osób. Warto połączyć tradycyjne zwyczaje z nowymi, kreatywnymi pomysłami, aby stworzyć niezapomniane wspomnienia dla siebie i swojego dziecka.

Wesoła Wielkanoc – kreatywne sposoby na zabawę

Święta wielkanocne to doskonały czas, aby spędzić czas z dzieckiem w sposób kreatywny. Oto kilka pomysłów, by dobrze bawić się ze swoimi maluchami, a jednocześnie zainwestować ten czas w ich rozwój! Co możecie wspólnie zrobić?

  1. Własnoręczne przygotowanie dekoracji wielkanocnych – zainspirujcie się tradycyjnymi motywami jak zajączki, kurczaki, jajka i wiosenne kwiaty. Możecie wykonać wycinanki, malować lub dekorować jajka, tworzyć kolorowe girlandy i bukiety kwiatowe. Możecie też wspólnie przygotować świąteczne jajka! Przygotuj farby, klej, brokat, kolorowe piórka i inne ozdoby, a następnie niech dzieci ozdabiają swoje pisanie. To świetna zabawa, która pozwala dzieciom na rozwijanie swojej kreatywności.
  1. Wspólne gotowanie wielkanocnego menu – zachęć dziecko do pomocy w kuchni. Możecie razem upiec babkę wielkanocną, przygotować pyszne sałatki, jajka faszerowane lub zupę żurek. Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni i będą dumne, gdy ich wkład zostanie doceniony podczas świątecznego posiłku.
  1. Zabawa w poszukiwanie skarbów – ukryj małe prezenty, słodycze lub kolorowe jajka w domu lub na podwórku. Możecie przygotować mapę skarbów lub wskazówki, które pomogą dziecku znaleźć ukryte skarby. To świetna zabawa, która rozwija umiejętności logicznego myślenia i orientacji przestrzennej.
  1. Wielkanocny teatrzyk – zachęć dziecko do przygotowania i wystawienia krótkiej inscenizacji, która nawiązuje do tradycji wielkanocnych lub wiosennych. Możecie wspólnie przygotować scenografię, kostiumy i rekwizyty. To świetna zabawa, która rozwija wyobraźnię, kreatywność i umiejętności społeczne.
  1. Wspólne czytanie i tworzenie opowieści – zacznij od opowiadania tradycyjnych opowieści wielkanocnych, a następnie zachęć dziecko do stworzenia własnej historii związanej z tematem. Możecie rysować, pisać lub opowiadać, aby stworzyć wspólną opowieść, która będzie inspiracją dla kolejnych zabaw.

Wielkanoc z innymi – jak bawić się wspólnie?

Chcecie pobawić się wspólnie? Postawcie na rodzinne gry i zabawy, które zdecydowanie umilą ten świąteczny czas. Nic tak nie bawi, jak poszukiwanie jajek Wielkanocnych. Ta klasyczna zabawa polega na ukryciu jajek wielkanocnych w różnych miejscach w domu lub na podwórku. Dzieci muszą znaleźć jak najwięcej jajek, a na końcu można je wymienić na małe prezenty lub słodycze.

Konkurs na najpiękniejszy koszyczek wielkanocny? To dopiero doskonały pomysł! Poproś dzieci o przygotowanie swojego własnego koszyczka wielkanocnego z elementami tradycyjnymi, takimi jak zajączki, jajka, kwiaty czy gałązki wierzby. Zorganizuj konkurs i nagradzaj najlepsze prace.

Wielkanocny Quiz, czyli rzygotuj pytania związane z tradycjami wielkanocnymi, np. ile jajek można zjeść na Wielkanocny poranek, co oznaczają wiosenne zwyczaje i obyczaje. Zagrajcie w grę i nagradzaj najlepsze odpowiedzi.

Kolejna zabawa, która pozwoli dziecku na naukę języka angielskiego, to Easter egg hunt. Przygotuj etykiety z angielskimi słowami, np. colors, shapes, animals, itd. i ukryj je w różnych miejscach. Dzieci muszą znaleźć wszystkie etykiety i przeczytać na nich słowa po angielsku. Można też poprosić dziecko, aby odnalazło i przeczytało zdania, np. „I found a blue egg” lub „I see a yellow chick”. To świetny sposób na naukę słownictwa i angielskiej gramatyki w zabawny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *