podcasty dla dzieci do nauki angielskiego

TOP 5 – podcasty dla dzieci po angielsku – które z nich zachwycą Twoje dziecko?

Każdy rodzic bądź też opiekun dziecka wie, jak ważnym aspektem jest dokładne zaplanowanie mu czasu wolnego, aby po pierwsze się nie nudziło, a po drugie nie marnotrawiło tych momentów, które mogłoby spędzić kreatywnie. Dorośli szukają więc doskonałych alternatyw, jakie jednocześnie zagwarantują pociechom wyśmienitą zabawę, jak też sprawią, że młodzi spędzą czas w ciekawy sposób. Większość dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz szkolnym posiada niespożyte pokłady energii, które wystarczają im dosłownie od rana do późnego wieczora na to, aby pożytkować siły na najróżniejsze aktywności. Warto wykorzystywać fakt, że dzieci niesamowicie szybko przyswajają wiedzę, potrafiąc w błyskawiczny sposób kodować niezbędne informacje z otoczenia. W czasie, gdy są w podróży, czekają w poczekalni u lekarza, czy znajdują się w innych okolicznościach, w których potrzebują „zajęcia myśli”, świetnym edukatorem oraz formą spędzenia wolnego czasu będzie wsłuchiwanie się w podcasty dla dzieci, które umożliwią przyswajanie języka angielskiego w przystępny sposób. Jakie najlepsze podcasty wybrać dla swoich pociech, aby umiejętność rozumienia języka angielskiego nabierała naturalnego rytmu? Sprawdzamy i podpowiadamy!

Przyjazne do nauki języka angielskiego – Tomek i Przyjaciele

Któż z nas nie zna wesołej lokomotywy, Tomka i jego wspaniałych przyjaciół, którzy chętnie zabiorą najmłodszych do świata: torów, peronów, wiecznie spieszących się podróżnych oraz niesamowitych przygód, oczekujących na każdej stacji? Podcasty z uroczym Tomkiem i jego przyjaciółmi to bajki opowiadane z największą pasją, podczas których dzieci mogą z powodzeniem wykonywać samodzielne ćwiczenia muzyczno-ruchowe oraz zagłębiać się w ulubione światy. Warto zaznaczyć, że samo słuchanie ukochanych bajek na przykład na przystanku autobusowym i oczekiwanie na przyjazd zakładanego środka transportu, wcale nie musi kojarzyć się z nudą! Zwłaszcza jeśli podcast prowadzony jest z udziałem dzieci i imituje dziecięce głosy! Tomek i Przyjaciele (Thomas and Friends Storytime – dostępny na Spotify) należy raczej do grupy podcastów dedykowanych najmłodszym, lecz jest znany także wśród młodzieży oraz dorosłych. A czy Ty również chętnie posłuchasz ze swoimi dziećmi?

Słuchanie podcastów o magicznej krainie i Jifflingach zajmujących się recyklingiem?

Czemu nie? Kolejny podcast to ukochany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych podcast, który został nominowany w konkursie British Podcast Awards 2021 i 2022 do głównej nagrody jako najlepszy podcast rodzinny! Nie bez kozery, bowiem Bottle Ship Adventures to seria pasjonujących historii o Jifflingach, czyli niewielkich istotkach, żyjących na statku i zajmujących się przerabianiem wyrzuconych przez ludzi przedmiotów na ciekawe oraz praktyczne przedmioty. Opowieści o mieszkańcach wymyślonej krainy, Dilstonii, znane są już niemalże na całym świecie i stanowią świetne słuchowisko nie tylko dla dzieciaków w wieku 4-10 lat, ale także dla młodzieży oraz rodziców! Opowiadania podcastów poruszają najważniejsze z tematów – troskę o planetę, globalny problem odpadów, możliwość recyklingu wielu przedmiotów. Najmłodsi kochają te podcasty i dzięki nim nauczą się nie tylko słownictwa, ale także posiądą niezbędną wiedzę z zakresu ekologii. Coś wspaniałego, prawda? Zapraszamy do słuchania na Spotify!

Lucy WOW podbija świat – słuchowiska o prawdzie i supermocach

Inspiracji nigdy za wiele! Tym razem staje przed Wami niesamowita Lucy, która w asyście swojego nietuzinkowego pomocnika, mechanicznej kozy, dokonuje niewyobrażalnych odkryć i przełomów! Dzieciom w wieku powyżej sześciu lat od razu przypadła do gustu, bowiem jest to jedna z niewielu audycji bajek, w których poznajemy bohaterkę wyposażoną nie tylko w nieziemskie supermoce, ale także w skłonności do: słabszych chwil, popełniania błędów i wszelkich niedoskonałości. Dzieci pokochały audycje na Spotify ze świata Lucy WOW, gdyż jest on rzeczywisty oraz absolutnie nieprzekoloryzowany. To idealna propozycja podcastów zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci do nauki języka angielskiego ze słuchu, która porusza ważne tematy, jakie nie zawsze wyjaśnią rodzice czy są popularne wśród nauczycieli. Tytułowa Lucy to świetny przykład treningu cierpliwości dla najmłodszych, gdyż uczą się, że podobnie jak młodej naukowczyni, im również ma prawo się coś nie powieść. Bajki o Lucy dowodzą tego, iż osiąganie sukcesów zawsze prowadzi przez sieć niepowodzeń. To świetna lekcja nie tylko języka angielskiego, ale również życiowych zasad, spośród których dzieciaki z pewnością znajdą coś dla siebie!

Stawiaj na naukę! Elementary Podcasts

Jeżeli nauka ma być głównym celem odsłuchiwanych podcastów, to wówczas Elementary Podcast po angielsku okaże się strzałem w dziesiątkę! British Council proponuje całą serię podcastów, które śmiało mogą uzupełnić przyswajanie angielskiego z książki. Te formy podcastu są o tyle korzystne, że znakomicie dopełniają wiedzę uczniów dopiero rozpoczynających przygodę z językiem, bądź też pomogą opanować tajniki wiedzy dla średniozaawansowanych. W dobie internetu i najróżniejszych propozycji, które nie zawsze okazują się trafne, ta z pewnością jest godna uwagi oraz polecenia! Język angielski wcale nie musi być kojarzony przez dziecko jako trudny i niezrozumiały, nieprawdaż?

Podcasty dla najmłodszych, które trafią do wszystkich!

Podcasty Learn English, English Class 101 z powodzeniem możesz odsłuchiwać w towarzystwie najmłodszych i uczyć się angielskiego razem z nimi! Każdy odcinek przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników języka, także prezentowane tu historie oraz zagadnienia z pewnością pomogą rozwinąć horyzonty wiedzy nie tylko Twojej pociechy, ale również Twoje! Learn English, English Class 101, dostępne na Spotify, są tak skonstruowane, że z powodzeniem dopasujesz rodzaj podcastu do poziomu zaawansowania języka Twojego dziecka. Wybieramy ten podcast do nauki języka angielskiego ze względu na to, że jest on fantastycznie skonstruowany oraz uniwersalny dla wszystkich. Znajdziesz tu również wiele przydatnych informacji, dotyczących ciekawostek i kulturze kraju, czy kompleksowo wyjaśnione wszelkie zagadnienia gramatyczne.

Podsumowanie

Powyższe inspiracje to subiektywna lista od Baby English Center, która ma na celu zainspirowanie Was do nauki języka angielskiego w nietuzinkowy sposób. Nie ma nic piękniejszego niż nowoczesne sposoby zrozumienia świata i jego zjawisk! Pamiętajcie, że słuchanie podcastów nie tylko utrwala wiedzę językową, ale także potrafi świetnie rozbudzać wyobraźnię oraz pamięć nie tylko najmniejszych, ale także dorosłych! Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *