Edukacyjne gry? Tak, to ma sens!

Naucz swoje dzieci kluczowych zasad naukowych dzięki tym zabawnym grom, które odkrywają wszystko, od anatomii po fizykę. Jeśli chodzi o nauczanie dzieci przedmiotów ścisłych, istnieje wiele koncepcji do zbadania, od elektryczności statycznej po aerodynamikę. Na szczęście nie potrzebujesz doktoratu lub klasy, aby dać dziecku podstawowe zrozumienie, jak działa świat. Tych kilka gier naukowych dla dzieci inspiruje do nauki, zapewniając jednocześnie godziny edukacyjnej rozrywki.

Jak działa fizyka?

To wspaniała, prosta gra, gdzie potrzebujesz tylko kilku rzeczy – aluminiowych puszek, np. po groszku konserwowym, a do tego taśmę papierową, która będzie wyznaczać linię startu i mety. Do tego, dla każdego z dzieci niezbędny będzie balon. Jakie jest zadanie? To coś, co uczy dzieci o elektryczności statycznej! Przesuń aluminiową puszkę do mety za pomocą ładunków elektrycznych na balonie! Dzieci mogą ładować, pocierając balonem różne przedmioty (takie jak włosy lub ubranie) i przykładając go do puszki. Tak proste, a tak niezwykłe.

Poznawanie zwierząt

Ta gra naukowa nie tylko zachęca dzieci do wyjścia na zewnątrz, ale także uczy je o pięciu zmysłach. Przeprowadź burzę mózgów na temat polowania na padlinożerców , które wymaga smaku, węchu, dotyku, wzroku i słuchu. Możesz skorzystać z listy, która obejmuje takie rzeczy, jak „znajdź coś wyboistego”, „znajdź coś, co pęka” i „znajdź coś, co zjadłoby zwierzę”. Twoje maluchy będą polegać na umiejętnościach obserwacyjnych, aby ukończyć polowanie!

Upuszczenie jajka

Zachęć swoje dzieci do stworzenia ochronnego „pojemnika” na jajko na twardo. Przeprowadź burzę mózgów na temat możliwych sposobów zawijania i zabezpieczania ich jaj. Gdy jajko jest bezpiecznie zabezpieczone, mogą upuścić je z różnych wysokości, mając na celu, aby ich obudowa zapobiegła pęknięciu jajka. Gracz z najbardziej niezniszczalnym urządzeniem wygrywa grę! Twoje dzieci dowiedzą się o sile i pędzie podczas burzy mózgów, jak spowolnić prędkość, złagodzić lądowanie i zmniejszyć nacisk na jajko.

Konkurs papierowych samolocików

Robienie papierowych samolotów to klasyczna rozrywka z dzieciństwa. Ale czy wiesz, że te obiekty latające DIY mogą uczyć fizyki i aerodynamiki? Rzeczywiście, papierowe samoloty podlegają grawitacji, sile nośnej, ciągu i oporowi — tak jak zwykłe samoloty. Zorganizuj konkurs na samolot z papieru, aby zobaczyć, które z dzieci potrafi stworzyć najbardziej aerodynamiczny samolot. Szybko nauczą się, że klapy i fałdy naprawdę mają znaczenie!

Chcesz więcej ciekawych zabaw? Zapisz swoje dziecko do Akademii BEC, gdzie pozna więcej interesujących zjawisk, zabaw i nie tylko. Możesz też postawić na Półkolonie letnie, organizowane przez naszą szkołę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *