Jaki jest najlepszy sposób, by nauczyć dziecko drugiego języka?

Witajcie rodzice! 

Nauka nowego języka może być trudna, frustrująca, a czasem wręcz nie do przejścia. Warto więc dowiedzieć się, jak najlepiej nauczyć się nowego języka. Dla wielu osób, zwłaszcza dorosłych to wydaje się prawie niemożliwe. Różne nauki, teorie i style uczenia się są wszędzie i prawdę mówiąc, niektóre języki są łatwiejsze do nauczenia się niż inne. Być może jesteś świetny w konwersacji po francusku, ale nie potrafisz pisać po hiszpańsku, aby ułatwić sobie życie. Pomimo trudności nabywanie umiejętności wielojęzycznych szybko zyskuje na popularności na całym świecie, a dwujęzyczność staje się coraz bardziej pożądanym dodatkiem do CV. Dlatego też coraz więcej rodziców planuje zapisywać dzieci na zajęcia dodatkowe z języka hiszpańskiego czy angielskiego. Wszystko po to, by ułatwić im lepszy start! 

Jak nauczyć dziecko nowego języka? 

Pamiętaj o niektórych z tych metod nauczania, a zanim się zorientujesz, twoje dziecko będzie gotowe na intensywny program językowy! Szacuje się, że od 2003 r. liczba anglojęzycznych osób, dla których nie jest językiem ojczystym, przewyższała liczbę osób posługujących się językiem ojczystym w stosunku 3 do 1. Niesamowite, prawda? Co więc można zrobić?

1. Poznaj nowych przyjaciół – jeśli w Twoim mieście jest społeczność osób posługujących się językiem, którego chcesz się nauczyć, zacznij uczęszczać na wydarzenia i zabieraj tam swoje dziecko! Przyjaźń to jeden z najlepszych sposobów na naukę języka obcego i najłatwiejszy sposób na oswojenie się ze slangiem, intonacją i manierą. Możesz swobodnie rozmawiać ze znajomymi w lokalnych kawiarniach, barach i restauracjach i powoli budować podstawy języka, którego chcesz nauczyć swoje dziecko. 

2. Zapisz dziecko na zajęcia dodatkowe – zwłaszcza, jesli chodzi o odpowiednie kursy! Postaw na programy nauczania tworzone przez nauczycieli języków, którzy stawiają na naukę języka poprzez zabawę. Dzięki temu dziecko nie tylko opanuje język, ale tez będzie w stanie się nim łatwiej posługiwać. 

3. Stawiaj dziecku małe cele do osiągnięcia każdego dnia, co sprawi, że łatwiej pójdzie naprzód i w górę na ścieżce nauki języka!

4. Jednym z najlepszych sposobów nauki języka obcego jest odwiedzenie kraju, w którym mówi się w języku docelowym i zamieszkanie z rodziną goszczącą, która nie mówi w Twoim języku ojczystym – tak, już dzieci mogą wziąć w czymś takim udział. Będziesz absolutnie zdumiony, jak wiele informacji możecie przekazać i jak szybko dziecko nauczy się języka, gdy nie ma innej możliwości. To pełne immersyjne szkolenie sprawi, że będzie mówić płynnie w ciągu kilku miesięcy. Szczerze mówiąc, co może być lepszego? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *