Dzień Babci i Dziadka – jak złożyć życzenia w języku angielskim? 

Dzień Babci i Dziadka – jak złożyć życzenia w języku angielskim? 

W Polsce Dzień Babci i Dzień Dziadka rokrocznie nadchodzi o tej samej porze. Tuż po powitaniu Nowego Roku, jednym z pierwszych świąt, które przychodzi nam celebrować, są właśnie wyjątkowe uroczystości naszych ukochanych seniorów. Dzień Babci świętujemy 21 stycznia, zaś 22 stycznia obchodzimy Dzień Dziadka.

Nieco inne daty obowiązują w dwóch najważniejszych krajach anglojęzycznych, a więc w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W pierwszym z nich Dzień Dziadka i Dzień Babci obchodzi się w pierwszy wrześniowy poniedziałek, następujący tuż po Święcie Pracy, zaś Anglicy zasiadają do wspólnego świętowania w pierwszą niedzielę października. Zarówno w USA, jak i w UK, Dzień Dziadka, Dzień Babci są obchodzone w jednym terminie, który nosi także nazwę tożsamą z tym pojedynczym wydarzeniem, jako: National Grandparents Day.

A Song for Grandma and Grandpa

Dzień Babci i Dziadka stanowi bardzo ważne wydarzenie we wszystkich wymienionych krajach, a w tych anglojęzycznych posiada nawet swój oficjalny hymn, jaki został nazwany A Song for Grandma and Grandpa, a więc „Piosenką dla Babci i Dziadka”.

W jaki sposób złożyć życzenia na Dzień Babci i Dziadka po angielsku? Jak najmłodsi mogą okazać szacunek, miłość oraz szczere zainteresowanie swoim najbliższym, rodzinnym nestorom? Zostań z nami i dowiedz się, jak Twoje pociechy w prosty sposób wyrażą aprobatę oraz ciepłe emocje skierowane do dziadków?

Dzień Babci i Dziadka po angielsku – karty obrazkowe DIY

Jeżeli Twoje pociechy są jeszcze małe, to wspólnymi siłami przygotujcie karty obrazkowe, na których pomożesz swoim dzieciom zapisać życzenia. Wykorzystując swoje talenty plastyczne, stwórzcie autorskie propozycje bądź, jeśli wena twórcza nie jest Waszą mocną stroną, możecie pokusić się na kupno gotowych kartek z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Zakładając, że rodzice angażując swoje dzieciaki, przygotują z nimi ręcznie robione karty obrazkowe tzw. „zrób to sam” (do it yourself), na których po angielsku (in English) zapiszą uroczy wierszyk bądź proste słowa, które umilą ten wyjątkowy dzień dla wszystkich dziadków i babć. Na pierwszej stronie samodzielnie wykonanej laurki dzieci mogą zapisać najprostsze stwierdzenie w postaci: kocham Cię Babciu/kocham Cię Dziadku (I love you Grandpa/I love you Grandma).

Happy Grandparents’ Day!

Wewnątrz przepięknie stworzonej kartki DIY zanotujcie ponadto krótkie, jednakże ujmujące i chwytające za serce życzenia lub wierszyk:

  • Szczęśliwego dnia Dziadków! Chcę Wam podziękować za miłość i cierpliwość, którymi się ze mną dzielicie! (Happy Grandparents’ Day! Thank you for all the love and patience you have shared with me!)
  • W tym wspaniałym dniu, chciałbym Wam powiedzieć, ile dla mnie znaczycie, drodzy Dziadkowie! Z wyrazami miłości… + imiona dzieci składających życzenia (On this special day, I want to let you know, how much you mean to me, dear Grandparents!… + children’s names)
  • Kocham Wasze historie i czas, który z Wami spędziłem, kocham Was! + imię (I love your stories and the time we spend together, I love you!… + child’s name)
  • Miłość dziadków jest silna i głęboka, wypełniona wspomnieniami, które należy pielęgnować oraz zachowywać.
    (A grandparent’s love is strong and deep filled with memories to cherish and keep.)

Dzień Dziadka i Babci w odsłonie po angielsku

Doskonałym pomysłem na to, by dziadkowie poczuli się kochani i docenieni jest zapisanie na laurce fragmentu refrenu ze wspomnianej już wcześniej piosenki, będącej oficjalnym hymnem, który dzieciaki z radością odśpiewują w Dniu Babci i Dziadka zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii. Przyjrzyjmy się temu chwytającemu za serce urywkowi tekstu, który dzieci mogą zadedykować dziadkom zarówno w formie wierszyka zapisanego na laurce, jak i piosenki, którą samodzielnie zaśpiewają. Let’s sing!

Och Babciu, Dziadku, wiecie, że Was kocham!
Kocham wszystkie małe rzeczy, które do mnie mówicie i robicie,
historie, które mi opowiadacie, rzeczy, o jakich nie miałem pojęcia.
Och Babciu, Dziadku, kocham Was!

(Oh Grandma, Grandpa, you know that I love you!
I love all those little things that you say and do,
The stories you tell, things I never knew.
Oh Grandma, Grandpa, I love you!)

Kartka, recytacja, czy piosenka?

Interesującą alternatywą mogą być ponadto nietuzinkowe życzenia w formie radosnego wiersza, który z pewnością sprawi, że dziadkowie poczują się docenieni i usatysfakcjonowani. Taki rozkoszny ustęp może rozczulić babcie oraz dziadków, gdy będzie zanotowany w formie pisemnej, zaśpiewany, albo nawet wyrecytowany przez małe latorośle:

Kiedy widzę swoich dziadków,
to jest to, co chcę zrobić.
Podskakuję do góry i przytulam ich raz lub dwa!
Cieszę się, że widzę moich dziadków,
oni również cieszą się, że mogą mnie zobaczyć.
Uśmiecham się do nich szeroko i mówię im:
„Kocham Was!”

(When I see my grandparents,
This is what I do.
I hop up and give them a great big hug or two!
I’m glad to see my grandparents,
They’re glad to see me, too.
I give them each a big smile and tell them:
„I love you!”)

Na wiele sposobów

Dziadek i Babcia z pewnością ucieszą się z każdej formy, w jakiej zostaną im przekazane słowa pełne miłości, szacunku, a także oddania. Sprawić przyjemność wszystkim babciom i dziadkom po angielsku da się na wiele sposobów, a najlepszym z nich okaże się ten, jaki przyniesie najwięcej satysfakcji oraz radości dzieciom, które mają sprawić, że ich dziadkowie w tym wyjątkowym dniu zostaną odpowiednio wyróżnieni. A czy Wy już wiecie, co najbardziej ucieszy Waszych ukochanych seniorów?

Chciałbyś aby Twoje dziecko nauczyło się języka angielskiego? Zapraszamy na zajęcia angielskiego dla dzieci w różnym wieku do Baby English Center w Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *