Nauka angielskich słówek przez zabawę

Nauka angielskich słówek przez zabawę to jeden z najskuteczniejszych sposobów przyswajania wiedzy. Nie od dziś wiadomo, że nie ma nic bardziej efektywnego w skutecznej nauce słownictwa niż regularne powtórki słownictwa, a wszyscy doskonale wiemy, iż jeśli chcesz zapamiętać cały szereg nowych słów, to wówczas niezbędnym okazuje się być nieustanne powtarzanie ich w Twojej pamięci. Niezależnie od tego, czy Ty sam przyswajasz słówka angielskie czy takie, których odmiany uczysz się w jakimkolwiek innym języku, lub też nowe słowa próbuje opanować Twoja pociecha, niezaprzeczalnym pozostaje fakt, że nauka słówek w języku angielskim, czy jakimkolwiek innym języku obcym, postępuje najlepiej w momencie, w którym przyswajany jest on naturalnie, niczym język ojczysty.

W jakich sytuacjach nowe słownictwo w języku angielskim przyswaja się przez dzieci niemalże naturalnie? Jakie techniki na zapamiętanie trudnych wyrazów przez dziecko okazują się być najskuteczniejsze za każdym razem? Czy metody nauki słówek angielskich poprzez zabawę zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty? Poznaj sprawdzone tricki przydatne do nauki angielskiego poprzez zabawę i spraw, że nieznane słowo już nie będzie przerażało Twojej latorośli, a zostanie ono potraktowane przez nią jako urocze wyzwanie.

Nauka słówek angielskich nie musi być nudna!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak sami będąc dziećmi nie lubiliśmy „wbijać” wiedzy do głowy i uczyć się najprzeróżniejszych rzeczy na pamięć. Nie od dziś wiadomo, że łatwiej jest przyswoić nawet całe zdanie w obcym języku, jeśli temu procesowi towarzyszą zabawy językowe. W dzisiejszym artykule poznasz te, które stanowią świetny sposób na to, aby bez większego wysiłku przyswoić nowe słownictwo z języka angielskiego i zapamiętać je niemalże naturalnie, niezależnie od tego, jak wysoki jest poziom zaawansowania poznawanych treści.

Budowanie wieży + karty obrazkowe

Język angielski na długo pozostaje w pamięci długotrwałej, jeżeli jest przyswajany poprzez zabawy językowe. Angielski poznawany w ruchu i działaniu okazuje się być o wiele prostszy niż taki, którego musimy uczyć się, jedynie przesiadując w szkolnej ławce. W trakcie nauki angielskiego nie musicie wykorzystywać wyłącznie książek oraz zeszytów, ale bierzcie wszystko, co macie pod ręką! Naprawdę to działa? Oczywiście! Świetny sposób na doskonałą zabawę i naukę angielskiego słownictwa stanowi budowanie wieży z… kubeczków! Brzmi banalnie, prawda? Jak się do tego zabrać?

Wystarczy zobaczyć, że zabawa polega na przekładaniu kubeczków (mogą być te najzwyklejsze, plastikowe, dostępne w sklepach „od ręki”) kartami obrazkowymi (tzw. flashcards), bądź zawierającymi słówka (tzw. wordcards). Jak taki proces umożliwia proces zapamiętania? Dzieci mobilizują się do zapamiętania jak największej ilości słówek, bo tylko prawidłowa odpowiedź udzielona po angielsku jest w stanie zagwarantować wzrost kubeczkowej wieży! Jeśli będziesz wiedzieć, jak wypowiedzieć dane słowa po angielsku, to dopiero wtedy zyskujesz szansę na skonstruowanie jak najwyższej budowli. To co, wchodzicie w to?

Nauka słówek poprzez memory game

Memory game to rodzaj gry, której zasady przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Czy to możliwe, że słownictwo „wchodzi do głowy” samo? Pewnie! Zaopatrzcie się bądź samodzielnie przygotujcie dowolny zestaw kart do gry i korzystajcie ze swojej wymarzonej talii w danym momencie, jaki okaże się dla Was najbardziej dogodny! Dziecko w trakcie odkrywania i zakrywania wybieranych przez siebie kart nie tylko doskonale przyswaja sobie słówka z angielskiego, ale przede wszystkim uczestniczy w formie wspaniałej zabawy i może samodzielnie nauczyć się nie tylko poprawnego operowania językiem, ale przede wszystkim mówienia oraz tego, że podczas tworzenia wypowiedzi w języku obcym popełnianie błędów to naturalna rzecz! Poczucie nauki słówek angielskich w nieskrępowanej atmosferze to niezwykle ważna forma kształcenia. Nic nie przychodzi do małych głów tak swobodnie, jak słowa i zdania przyswojone w miły, nieprzymuszony sposób. A czy Ty zapamiętasz i jesteś w stanie nauczyć się więcej rzeczy niż Twoje dzieci? Przekonaj się, podejmując wspólną aktywność razem z nimi! Ta nieskomplikowana forma rozrywki doskonale sprawdzi się nie tylko w szkolnych murach, ale także w domowym zaciszu!

Ulepsz naukę języka angielskiego poprzez mapy myśli

Zastanawiasz się nad tym, jak nauczyć się jak najwięcej słów w przeciągu niezbyt długiego czasu? W trakcie nauki słówek angielskich wykorzystuj sprawdzone tricki! Innym sposobem, który pokochały miliony uczących się osób (dodajmy również, że i to nie tylko takich, próbujących perfekcyjnie opanować język angielski, lecz także inne!), jest sukcesywne tworzenie oraz wykorzystywanie map myśli. Na czym one polegają?

Sky isn’t the limit!

To nic innego, jak kreatywne wykorzystanie Twojej wyobraźni, jak też skojarzeń! Wystarczy, że w trakcie nauki angielskiego rozpoczniesz tworzenie swojej nietuzinkowej notatki od tego, aby na środku kartki umieścić główne słówko bądź hasło, w dowolnie przedstawionej przez siebie oprawie graficznej. Te słówko przewodnie staje się „sercem” Twojej mapy myśli, która może przypominać najróżniejsze konstrukcje: słonko, którego nowe myśli stają się graficznymi promieniami, parking, z jakiego wyjeżdża sieć Twoich myśli zapisanych niczym nowe drogi dla aut, albo kłębek z wystającymi, niczym poszczególne niteczki, słowa oraz zwroty w języku angielskim. Chcesz zapamiętać jeszcze więcej? Nie ma najmniejszego problemu! Stań się autorem swoich własnych map myśli i podziwiaj to, jak Twoje dzieci prześcigają Cię w kreatywności. Sky isn’t the limit!

Nauka języka angielskiego bez sprzętów!

Tym razem odpowiadamy na pytania zamknięte czy na pytania otwarte? W tej zabawie nie stanowi to różnicy, ponieważ opisywana słowna gra polega na powrocie do przeszłości, w której dzieci nie znały jeszcze: smartfonów, tabletów, laptopów czy komputerów i nieskrępowanie posługiwały się wyobraźnią, tworząc niesamowicie kreatywne odpowiedzi! Czy w dzisiejszych, dynamicznych czasach to się sprawdzi? Rzecz jasna! Nie wierzysz? Pamiętaj, że możecie to przetestować wspólnie. Jak rozpocząć naukę angielskiego bez: książek, zeszytów, a nawet… sprzętów?

Warto uczyć się poprzez zabawę tym, co mamy pod ręką, a jeśli okazuje się, że pozostaje nam wyłącznie nasza wyobraźnia, to zaczynamy uruchamiać najsilniejsze i najobfitsze pokłady kreatywności, jakie w sobie nosimy! Jak tworzyć zabawy językowe wykorzystując zasoby Twojej pamięci? Już spieszymy z odpowiedzią!

Zabawy językowe – angielski. I spy with my little eye, something beginning with

Czy znacie zabawę, zatytułowaną: I spy with my little eye, something beginning with… (Widzę coś dzięki swoim małym oczkom, coś, czego nazwa rozpoczyna się na… daną literę)? Jeśli nie, to bez większego wysiłku opanujecie ją właśnie teraz razem z nami! Jak się do tego zabrać? Wystarczy, że zapamiętasz podaną tu wcześniej frazę i namówisz swoje dzieci, by wspólnie z Tobą przystąpiły do zabawy i w ten sposób ćwiczyły pamięć i techniki zapamiętywania.

Powtarzanie słówek w języku angielskim, które rozpoczynają się na dane litery, nierzadko z powodzeniem zastąpi karty obrazkowe czy te, na jakich wcześniej zanotowaliście słówka umożliwiające naukę języka angielskiego. Czujesz, że nauka słówek po angielsku może sprawiać niebagatelną frajdę nie tylko Twoim pociechom, ale także Tobie? Wspaniale się składa! Powroty do czasów dzieciństwa i przeszłości bywają przyjemnymi reminiscencjami!

A teraz wiele darmowych aplikacji do nauki słówek angielskich

Nie każdy moment pozwala Ci na to, aby poświęcić czas dla dzieci i jeszcze raz powrócić do czasów swojej młodości. Zabawy językowe, które przydadzą się do powtórki słownictwa, znajdziemy także dzięki sprzętom, jakie na co dzień użytkujemy. Jeśli przewidujesz, że Twoja pociecha będzie korzystać, bądź już posługuje się: smartfonem, telefonem, albo laptopem, to zadbaj o to, by zamiast marnować czas na bezproduktywne działania przy sprzęcie, mogła poświęcić wolne chwile na naukę słówek bez względu na poziom zaawansowania swoich kompetencji językowych. Korzystajcie wspólnie ze sprawdzonych, darmowych aplikacji, gdyż poprzez taką zabawę językiem uczysz swoje dzieci kreatywnego i produktywnego posługiwania się sprzętem. Pamiętaj jednak, żeby Twoja latorośl posiadała właściwe aplikacje do nauki angielskiego i używała ich pod Twoją kontrolą. A czy Ty już wiesz, która z opisanych form nauki poprzez zabawę najbardziej przemówi do Twoich dzieci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *